Przejdź do treści

Zwycięstwo na początek

13 lipca to  dla naszych Piłkarzy i Kibiców  ważna data: rozpoczynamy nowy sezon ligowy. Na pierwszy mecz wyjeżdżamy do Krzeszowic na spotkanie ze Świtem. Po  wygranym meczu pucharowym z Prądnikiem Sułoszowa to ten mecz miał  być pierwszym  prawdziwym testem pracy wykonanej  pod okiem trenera  Bartosza Gawła jako przygotowania  do nowego sezonu.

Po rozpoczęciu meczu pierwszy groźny strzał  na bramkę rywali oddaje w 8 minucie meczu  Grzegorz Barczyk ale bramkarz Świtu jest na posterunku. Chwilę później gospodarze  zmuszają do wysiłku Aleksandra Szatana, który udanie interweniuje przy prawym rogu strzeżonej przez niego bramki.  Następnie znów  strzela Grzegorz Barczyk jednak  bramkarz Świtu  po raz kolejny jest na miejscu.  W 12 minucie meczu po dośrodkowaniu z prawej strony Szymon Barczyk marnuje 100% okazję – tu powinna paść  pierwsza bramka sezonu ligowego.

W dalszej części  pierwszej połowy gospodarze tylko  sporadycznie pojawiają się w strefach boiska, z których  mogą zagrozić bramce KS PKM Olkusz.  Około 30 minuty spotkania Dawid Dudek celnie  strzela  z ok. 20m w okolice  słupka bramki rywali –  po interwencji bramkarza piłka trafia do Szymona Barczyka, który podaje do Dawida Smolarczyka i pada bramka. Niestety sędzia dopatruje się  w tej akcji faulu Szymona Barczyka na bramkarzu i odgwizduje rzut wolny dla Świtu. W 38 minucie nareszcie  pada  upragniona pierwsza bramka sezonu (do obejrzenia na Facebook). Celnym uderzeniem popisuje się Szymon Barczyk i prowadzimy 1:0! Ten wynik utrzymuje się do gwizdka kończącego pierwsze 45 minut meczu.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy aura postanowiła uprzykrzyć widowisko kibicom nie posiadającym parasoli – zaczęła się intensywna ulewa towarzysząca piłkarzom przez większość drugiej połowy spotkania. W 63 minucie meczu sędzia nie uznaje bramki Dawida Smolarczyka odgwizdując spalony. 7 minut później Grzegorz Barczyk wychodzi na pozycje sam na sam i zostaje natychmiast sfaulowany ale sędzia tego nie zauważa. W 72 minucie meczu po wrzutce Dawida Smolarczyka celnym strzałem głową popisuje się Szymon Barczyk i zdobywa drugą  bramkę w meczu.  Drużyna Świtu próbuje przez całą drugą połowę atakować intensywniej niż w pierwszych 45 minutach jednak nie zagraża zbyt często bramce strzeżonej przez Aleksandra Szatana. W międzyczasie żółtą kartkę otrzymuje Dawid Dudek a w  dalszej części meczu trener Gaweł dokonuje zmian. Boisko opuszczają Kacper Majewski, Sebastian Palej i  Dawid Smolarczyk –  na placu gry pojawią się Jakub Żaba, Oskar Świeca oraz Maciej Pietrzeniec.  W końcówce meczu zmiennicy, tak jak i grający od początku zawodnicy  nie zawodzą  –  mecz kończy się pewnym zwycięstwem podopiecznych Bartosza Gawła.

Skład KS PKM Olkusz:

Szatan – Majewski (Żaba), Kasprzyk, Kiczyński, Żak, Mrożek – Dudek, Palej (Świeca) – Smolarczyk (Pietrzeniec), G.Barczyk, S.Barczyk.

Podsumowując, każdy mecz rozpoczynający sezon to zawsze  wielka niewiadoma.   Grając z zespołem, który wygrał wszystkie sparingi w okresie przygotowawczym zespół Bartosza Gawła wypadł  pozytywnie ze względu tak na  wynik jak i kontrolowanie przebiegu spotkania.  Widać, że nasi zawodnicy walczą z zaangażowaniem i współpracują jako drużyna  dążąca do celu i oby tak dalej!

W drugiej kolejce czeka nas z pewnością trudne zadanie.  W niedzielę 21 sierpnia zagramy  o godz.17:00 również na wyjeździe,  mierząc się w Proszowicach z miejscową Proszowianką. Już dziś zapraszamy do kibicowania!