Przejdź do treści

Wygrana w Kluczach

23 kwietnia 2022 r., po 4 tygodniowej przerwie, wyjazdowym meczem z Przemszą Klucze wracamy na ligowe boiska Keeza Ligi Okręgowej.

Tak długa przerwa związana była z odwołaniem dwóch meczów oraz z pauzą z powodu wycofania drużyny Lot-Balice z ligi.

Przed spotkaniem w Kluczach, mając dwa mecze zaległe, zajmowaliśmy trzecie miejsce, drużyna Przemszy była wiceliderem tak więc naszym celem było wygranie meczu i awans w tabeli. Przemsza przez cały sezon utrzymuje się w czubie ligowej tabeli co jest wyznacznikiem poziomu sportowego tego zespołu.

Nasi zawodnicy od początku narzucili swoje warunki gry, utrzymywali się przy piłce a ciężar gry przenieśli na połowę przeciwnika. Swoją przewagę udokumentowali dopiero w 44 minucie, kiedy to po zagraniu z rzutu wolnego Patryk Kiczyński przedłużył głową piłkę, którą do bramki gospodarzy skierował Dawid Smolarczyk. Wcześniej jeden ze strzałów zatrzymał się na słupku bramki Przemszy i na przerwę schodziliśmy z jednobramkowym prowadzeniem.

W drugiej połowie obraz gry zmienił się o tyle, że przewaga naszego zespołu stała się jeszcze wyraźniejsza i mecz w zasadzie toczył się na połowie zespołu z Klucz.

W 57 minucie Wojciech Szwajcowski wykorzystał prostopadłe podanie i podwyższył prowadzenie a w 64 minucie Smolarczyk po strzale w długi róg ustalił wynik meczu.

Mecz nie miał wielkiej historii ale mógł się podobać z racji dobrej, płynnej gry, strzelonych bramek i wielu sytuacji podbramkowych.

W najbliższą sobotę będziemy gościć w Olkuszu wymagający zespół Proszowianki.Przemsza Klucze – KS PKM Olkusz 0:3 (0:1)

Strzelcy bramek dla KS:

    •  

44 min. Dawid Smolarczyk

    •  

57 min. Wojciech Szwajcowski

    •  

64 min. Dawid SmolarczykSkład KS PKM Olkusz:

Szatan – Majewski, Kiczyński, Kasprzyk, Żak – Barczyk, Mirek (70 min. Mrożek), Kwinta, Smolarczyk (85 min. Pietrzeniec) – Tumiłowicz – Szwajcowski