Przejdź do treści

Treningi

Sekcja kładzie nacisk na zrównoważony rozwój zawodników. Dlatego dysponuje zróżnicowaną ofertą treningową, w skład której wchodzą treningi na bieżni, jak również treningi terenowe oraz treningi specjalistyczne (np. płotkarskie).

Sekcja – zwłaszcza dbając o naszych najmłodszych zawodników – prowadzi urozmaicone formy treningów, nie zapominając o tzw. zabawach biegowych w lesie, wplecionych w cykl treningowy.

W okresie jesienno – zimowym Sekcja dysponuje dostępem do stacjonarnej bazy treningowej (hala sportowa), co pozwala na prowadzenie treningów całorocznie i doskonalenie treningu ogólnorozwojowego.

Atutem naszej Kadry trenerskiej jest mieszanka doświadczenia i najnowszych trendów treningowych. W skład Kadry trenerskiej wchodzą m.in. byli utytułowani zawodnicy, mający na swoim koncie Tytuły Mistrzów Polskich w biegach.

W związku ze stałym i dynamicznym rozwojem Sekcji oraz w związku z rozwojem infrastruktury sportowej w Olkuszu (Stadion na Czarnej Górze) nawiązaliśmy współpracę z młodym i perspektywicznym trenerem Kamilem Kalembką. Jest on istotnym wzmocnieniem Kadry trenerskiej w procesie treningowym, a co za tym idzie w procesie budowy silnego teamu naszej Sekcji.