Przejdź do treści

Podstawowym źródłem finansowania sportu amatorskiego są przyznawane przez gminy dotacje celowe na wspieranie rozwoju sportu.

Gmina Olkusz dotuje piłkę nożną w KS Olkusz dużo mniejszymi kwotami niż te, które otrzymują nasi ligowi rywale czy okoliczne zespoły co obrazuje poniższe zestawienie.

Rok 2022 – Gmina Olkusz przyznaje KS”OLKUSZ” w Olkuszu 60 000 zł.

W naszej ocenie z pozamerytorycznych powodów taką samą dotację otrzymała LKS „SPÓJNIA” Osiek – Zimnodół – Zawada.

Nasi ligowi rywale i okoliczne zespoły otrzymały dotacje w następującej wysokości:

– Przebój Wolbrom 140 000 zł.

– Przemsza Klucze 55 000 zł.

– Fablok Chrzanów 145 000 zł.

– MKS Trzebinia 262 000 zł.

– Świt Krzeszowice 82 000 zł.

W związku z taką postawą olkuskich decydentów aktualne funkcjonowanie KS Olkusz możliwe jest wyłącznie dzięki wsparciu sponsorów.

 Sponsorzy Klubu

SPONSOR TYTULARNY:

PKM OLKUSZ

PKM Olkusz jest sponsorem przekazującym na rzecz naszego Klubu największe środki finansowe, które umożliwią nie tylko utrzymanie działalności Klubu na dotychczasowym poziomie ale zapewnią możliwość dalszego rozwoju organizacyjnego i sportowego.

Spółka PKM OLKUSZ świadczy usługi w zakresie Transportu międzynarodowego osób i rzeczy, hurtowej sprzedaży paliw płynnych, oraz posiada sieć własnych stacji paliw.

W roku 2014 roku firma uzyskuje koncesję na hurtową sprzedaż paliw i rozpoczyna współpracę z nowymi odbiorcami którymi są firmy transportowe, budowlane, produkcyjne, gospodarstwa rolne. W tym samym roku pierwsze ciężarówki z logo PKM wyruszają na drogi całej Europy. Spółka od tej pory stale rozwija się i doskonali w swoich dziedzinach. W 2016 roku PKM OLKUSZ otwiera pierwszą stację paliw, na terenie siedziby w Olkuszu, stopniowo także dokupywane są nowe ciągniki oraz naczepy do przewozu rzeczy. W kolejnych dwóch latach w dalszym ciągu wzrasta nowoczesna flota przedsiębiorstwa i otwarta zostaje kolejna stacja paliw tym razem w Górkach Wielkich, k. Cieszyna, a w roku 2019 kolejne dwie, w Katowicach oraz Jastrzębiu Zdrój, tworząc już mini sieć stacji paliw pod własnym szyldem „PKM OLKUSZ”. Na dzień dzisiejszy PKM OLKUSZ w swojej flocie tabor ponad 30 ciągników siodłowych spełniających najwyższe normy emisji spalin (EURO 6). Nowoczesny tabor, różnorodność naczep (firanki, chłodnie, cysterny) i profesjonalna kadra pozwalają spełniać wysokie wymagania coraz większej liczby klientów.

SPONSOR ZŁOTY:
Zakłady Górniczo-Hutnicze „Bolesław” w Bukownie
 
Od ZGH „Bolesław” w Bukownie Klub otrzymuje istotne wsparcie finansowe.
 
ZGH „Bolesław” to największy podmiot w powiecie olkuskim będący jednocześnie największym pracodawcą, zatrudniającym wielu mieszkańców Olkusza.
Wiodącym przedmiotem działalności ZGH jest produkcja cynku elektrolitycznego oraz koncentratów cynku i ołowiu.
 
SPONSOR SREBRNY:
Boltech spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
 Boltech sp. z o.o. powstała z połączenia spółek BOLOIL S.A., BOLSPED sp. o.o. i BOL-THERM sp. z o.o. i może poszczycić sięszerokim zakresem działalności.
 
Spółka zajmuje się sprzedażą wyrobów cynkowych i poliuretanowych oraz kruszywa. Nadto świadczy usługi transportu samochodowego i kolejowego jak również usługi remontowe maszyn i instalacji przemysłowych zaś Oddział Robót Drogowych zajmuje się remontem i budową dróg.
 
Kurier Team 2000

Stanisław Chłosta, właściciel działającej od 1991 r. firmy Kurier Team 2000, to kolejny sponsor naszego Klubu.

Firma zajmuje się spedycją i transportem towarów na terenie kraju, Unii Europejskiej oraz Szwajcarii i Bałkanów.

W ciągu wielu lat swojej działalności stale się rozwija pozyskując klientów oraz poszerzając bazę firm współpracujących.

Kurier Team 2000 posiada własną flotę pojazdów oraz zaplecze magazynowe.

SPONSOR BRĄZOWY:
Market budowlany PSB Mrówka Cras w Olkuszu
 
Znajdujący się w Olkuszu przy ul. Przemysłowej market od dłuższego czasu wspomaga nasz Klub.
Nasz sponsor w prowadzonym markecie posiada w sprzedaży chemię budowlaną, narzędzia stosowane w budownictwie, materiały wykończeniowe i wyposażeniowe, drzwi, ceramikę sanitarną, szeroki wybór płytek ceramicznych oraz szereg innych niezbędnych i przydatnych wyrobów stosowanych podczas budowy lub remontu domów i mieszkań, m.in. panele podłogowe, drzwi, chemię budowlaną, elementy oświetleniowe i dekoracyjne, elektronarzędzia, elementy elektroinstalacyjne, chemię gospodarczą, AGD, elementy do zamocowań, ceramikę, elementy instalacyjne.
 
Taxi Bajera

Łukasz Kowal, właściciel działającej od 2015 r. na olkuskim rynku firmy Taxi Bajera, to kolejny sponsor naszego Klubu.

Taxi Bajera gwarantuje dostępność swoich usług 24 h na dobę przez 7 dni w tygodniu. Baza firmy mieści się w Olkuszu ul. Króla Kazimierza Wielkiego 102. Bajera jest bez barier, także dla osób niepełnosprawnych! Jest otwarta na wszelkie zlecenia, nawet te niestandardowe. Posiadana flota pozwala na przewóz do 8 pasażerów w jednej taksówce.

Firma obsługuje m.in. imprezy firmowe, okolicznościowe, śluby czy też wieczory panieńskie/kawalerskie.