Przejdź do treści

Pucharowe otwarcie sezonu 2022 / 2023

7 sierpnia pierwszy  zespół KS PKM Olkusz formalnie rozpoczął  nowy sezon 2022/2023 meczem  w rozgrywkach Pucharu Polski.  Gospodarzem spotkania  był zespół Prądnik Sułoszowa.

W naszym składzie wyjściowym pojawiło się kilku debiutantów: bramkarz Jakub Konopka (poprzednio rezerwy Wieczystej Kraków) oraz pomocnicy –  Sebastian Palej (poprzednio również rezerwy Wieczystej Kraków), Szymon Barczyk (poprzednio MKS Trzebinia) oraz Dawid Dudek (poprzednio Bolesław Bukowno).

Pierwszą bramkę dla naszej drużyny zdobywa Mateusz Mrożek. Gospodarze wyrównują po naszym błędzie w obronie. Pod koniec I połowy niewiele brakło aby Szymon Barczyk zdobył drugiego gola – tym razem poprzeczka uratowała gospodarzy po strzale z rzutu wolnego. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 1:1.

Po przerwie drugą bramkę dla naszej drużyny zdobywa Konrad Świerk (bramka do obejrzenia na Facebook). Gospodarze  wyrównują z akcji  rozpoczętej z ewidentnego ale nie odgwizdanego spalonego,  jednak  to nie wpłynęło na obraz gry. W całej drugiej połowie mamy sporo rzutów rożnych oraz akcji zakończonych celnym strzałem na bramkę Prądnika Sułoszowa. W rezultacie Dawid Smolarczyk zdobywa gola na 3:2 a Grzegorz Barczyk ładnym strzałem z rzutu wolnego ustala wynik meczu na 4:2 dla KS PKM Olkusz (bramka do obejrzenia na Facebook).

Skład KS PKM Olkusz:

Konopka (Szatan) – Kasprzyk, Świerk, Żak – Smolarczyk (Żaba), Dudek, Palej, Majewski – G. Barczyk,  Sz. Barczyk, Mrożek (Woszczek)

Podsumowując mamy udane wejście w nowy sezon choć z samej gry wynik powinien być wyższy. Pierwsza walka o ligowe punkty już w najbliższą sobotę: zagramy na wyjeździe w Krzeszowicach z miejscowym Świtem