Przejdź do treści

Przygotowania już zaplanowane

Zespół KS PKM Olkusz zakończył  udaną rundę jesienną sezonu 2022/2023. W czubie tabeli jest ścisk co zapowiada duże emocje wiosną przyszłego roku.  Przed nami  około 4 miesięczna przerwa w rozgrywkach ligowych, którą trener Bartosz Gaweł zamierza maksymalnie wykorzystać na przygotowanie zespołu do rundy wiosennej.

Listopadowo-grudniowy okres roztrenowania przebiega wg indywidualnie  rozpisanych  planów – każdy z piłkarzy po rozmowach z trenerem wie jak we własnym zakresie przygotować się do powrotu do cyklu treningowego na początku przyszłego roku.

Treningi rozpoczną się w drugim tygodniu stycznia i będą wspierane testami motorycznymi, które odpowiednio ukierunkują dalsze etapy pracy nad formą potrzebną na trudną rundę wiosenną. Plany treningowe trenera Gawła przewidują 3 treningi w tygodniu w urozmaiconej formie: sztuczna nawierzchnia  na stadionie w Olkuszu przeplatana treningami fitness i na hali.  

Zaplanowana została również spora porcja meczów sparingowych. Tu oczywiście plany mogą w pewnym zakresie podlegać zmianom ale na ten moment planujemy  co najmniej 8  gier kontrolnych z zespołami: Victoria Jaworzno (28.01), Garbarnia II Kraków (04.02), Bronowianka Kraków (11.02), Prądniczanka Kraków (18.02),  Clepardia Kraków (25.02), Kmita Zabierzów (04.03), Wiślanka Grabie )11.03) oraz Płomień Jerzmanowice (18.03). z Garbarnią i Prądniczanką zagramy w Krakowie, pozostałe mecze rozegramy w Olkuszu. Wygląda na to, że mimo przerwy ligowej  będzie  można obejrzeć na Czarnej Górze kilka ciekawych sparingów.

A na przełomie marca i kwietnia 2023 wracamy do rozgrywek ligowych. Na początek będziemy gościć w Olkusz dwa zespoły z aspiracjami do  awansu: Świt Krzeszowice i Proszowiankę więc  to będzie mocne wejście w rundę wiosenną.  Mamy również nadzieję, że od pierwszego meczu nasi kibice będą mogli dopingować piłkarzy z nowej trybuny na stadionie w Olkuszu.