Przejdź do treści

„Przegrywa tylko ten kto nie podejmuje walki.”

Drodzy Kibice KS PKM Olkusz,

piłka nożna to piękny i nieprzewidywalny sport. Dlatego właśnie  kibice na całym świecie niezmiennie  kochają to  czego on im dostarcza, niezależnie od szczebla rozgrywek i miejsca swojej drużyny w tabeli. Ta sama zasada dotyczy  także naszej olkuskiej Drużyny, jakby nie było już z ponad stuletnią historią.  Bywały dla nas w historii  momenty piękne jak i smutne, osiągaliśmy spodziewane oraz niespodziewane zwycięstwa i porażki  a emocje wielokrotnie oscylowały między wielką radością a ogromnym smutkiem. Taki jest ten sport i  taką też  nieprzewidywalność  / zmienność nastrojów dostarcza obecny sezon ligowy. Thriller póki co z nieznanym zakończeniem.

Nasza Drużyna w tym sezonie od początku  pokazała ogromny charakter lokując  się w czubie tabeli Ligi Okręgowej. Taki był plan, takie były założenia, pod to zorganizowano wszystko w klubie  i takie  były i są ambicje Zawodników wychodzących na mecz w KS-owych koszulkach. Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że  nie jesteśmy klubem z wielkiej metropolii  więc  pasją oraz ciężką pracą  grupy pasjonatów olkuskiego futbolu  i przy wsparciu lokalnych sponsorów rozwijamy Klub i stawiamy sobie  ambitne ale wykonalne cele.  Takim celem był i jest awans gwarantowany przez zajęcie pierwszego lub drugiego miejsca w tabeli.

W tym sezonie wszystkich nas cieszyły i cieszą zwycięstwa naszej Drużyny,  te pewne jak i te mozolnie wypracowywane na piłkarskim placu boju.  Jesteśmy też z naszymi Zawodnikami   nawet jeżeli wynik na tablicy nie jest taki jaki chcielibyśmy widzieć zawsze doceniając  ich  walkę w naszych barwach i pełne zaangażowanie.  Nadszedł jednak moment w tym sezonie gdy cel wydawał się być już na wyciągniecie ręki a jednak zaczął się  szybko oddalać.

 W ostatnich dniach  dotarliśmy do momentu, gdzie  dokonana w naszej najlepszej wierze  zmiana okazała się być jedyną opcją  utrzymującą kierunek na obrany cel. W takim momencie nie ma czasu na zastanawianie, nie ma też łatwych decyzji. Włącznie z tą zdecydowanie  najtrudniejszą o  zakończeniu  misji Trenera  Jurczyka. Doceniając jego  ciężką  pracę  włożoną w  budowanie tego Zespołu i jego miejsca w ligowym szyku postanowiliśmy  dać naszej Drużynie nowy  impuls do walki w trzech ostatnich meczach tego sezonu. Do walki o postawiony przed sezonem cel.

Czy uda nam się  go osiągnąć? Tego nikt dzisiaj nie wie ale wierzymy, że PRZEGRYWA TYLKO TEN, KTO NIE PODEJMUJE WALKI.  Więc my walczymy do końca – KS PKM Olkusz nadal jest w grze o awans i wszystko jest jeszcze w naszych rękach a raczej nogach i głowach naszych Piłkarzy. Sytuacja matematycznie jest bardzo prosta:  zostały dwie kolejki do końca – nasza Drużyna musi obydwa mecze wygrać, aby awansować bez oglądania się na rezultaty zespołu z Modlnicy.

Końcówkę piłkarskiego thrillera czas zacząć. W najbliższą sobotę czeka nas pierwszy mecz o wszystko z zespołem z Osieka i tylko na tym cały Zespół się skupia. Wesprzyjmy naszych Chłopaków kibicując im w walce na własnym boisku z liderem rozgrywek. Jesteśmy absolutnie pewni, że Zawodnicy którzy wybiegną za kilka dni na boisku w koszulkach KS PKM Olkusz będą walczyć do upadłego, zostawiając całe zdrowie i serce na placu boju. Wiemy też, że jak zawsze  mogą liczyć na Wasze wsparcie!