Przejdź do treści

Powrót na trawę

26 lutego 2022 r. w ramach przygotowań do wiosennej rundy Keeza Ligi Okręgowej udajemy się do miejscowości Gorzów na mecz kontrolny z tamtejszym LKS-em. Gorzowianie to czołowy zespół mocnej oświęcimskiej okręgówki, w której grają m.in. zespoły Victorii Jaworzno, Kalwarianki, MKS Libiąż, Skawy Wadowice, Górnika Brzeszcze, Hejnału Kęty czy też z Suchej Beskidzkiej.

W związku z reformą rozgrywek dwa najlepsze zespoły każdej ligi okręgowej awansują do wyższej klasy rozgrywkowej a nie ukrywamy, że celem naszego zespołu jest właśnie awans a sparing miał dać nam obraz poziomu potencjalnych konkurentów.

Przed tygodniem nasz przeciwnik „przejechał się” w sparingu po zespole Bolesława Bukowno 10:0 co powodowało nasze dodatkowe zaciekawienie co do wartości sportowej sparingpartnera.

Nasz wyjściowy skład zbliżony był do jedenastek z poprzedniej rundy, powoli kończymy etap testów i zaczynamy pracować w gronie zawodników którzy będą reprezentowali Klub w wiosennej części rozgrywek.

Mecz odbył się na naturalnej murawie jednak jej stan pozostawiał wiele do życzenia. Pomimo tego nasi zawodnicy grali piłką realizując przedmeczowe założenia, przeciwnik prezentował dobry poziom jednak grał przesadnie ostro i trzeba było uważać na nogi.

Sparing uznajemy za pożyteczny, od poniedziałku kontynuujemy przygotowania, a już w następną sobotę w Olkuszu na Czarnej Górze rozegramy kolejny mecz kontrolny, naszym przeciwnikiem będzie mocny zespół rezerw Wieczystej Kraków.

LKS Gorzów – KS PKM Olkusz 2:1 (1:0)

Bramka dla KS:

  • 70 min. Dawid Tumiłowicz

Gol dla LKS Gorzów padły w 20 i 85 min.

Skład KS PKM Olkusz:

Lorek – Majewski, Kasprzyk, Kiczyński, Żak – Barczyk, Mirek, Kwinta, Smolarczyk – Tumiłowicz – Szwajcowski46 min. – zszedł Lorek, wszedł Szatan

55 min. – zszedł Mirek, wszedł Mrożek

60 min. – zeszli Kiczyński, Szwajcowski, weszli Grzebinoga, Twardowski

71 min. – zeszli Majewski, Tumiłowicz, weszli Żaba, Kluczewski

75 min. – zszedł Kasprzyk, wszedł Świerk

80 min. – zszedł Żak, wszedł Kozera