Przejdź do treści

Porażka ze Spójnią

W sobotę 11.06.2022 drużyny KS Olkusz i Spójnia Osiek – Zawada – Zimnodół rozegrały spotkanie przedostatniej kolejki Keeza Klasy Okręgowej grupy I Kraków. Piłkarski los sprawił, że spotkanie obu drużyn z czołówki tabeli było niezwykle istotne dla finalnego układu tabeli, gdzie trzy zespoły (Olkusz, Osiek i Modlnica) walczyły o dwa premiowane awansem miejsca. Z punktu widzenia naszego zespołu nie mogło być żadnych  kalkulacji – aby awansować KS Olkusz musiał wygrać ze Spójnią oraz za tydzień pokonać na wyjeździe zespół Bolesław Bukowno.

 

Motywacji olkuskim piłkarzom nie brakowało szczególnie, że  nasza drużyna dobrze weszła w spotkanie  zdobywając bramkę już w 11 minucie meczu.   Po dośrodkowaniu  Dawida Smolarczyka bramkę pewnym strzałem głową zdobył Wojciech Szwajcowski.

Zespół Spójni nastawił się na grę z kontry co przyniosło efekt bramkowy w 30 minucie meczu. Strata piłki w środku pola   spowodowała szybkie wyprowadzenie akcji  na naszą bramkę zakończoną  celnym strzałem i mieliśmy remis.   Drużyna Spójni mając korzystny wynik nastawiła się na obronę i  grę z kontry gdy nasza drużyna musiała atakować.  Jeszcze przed  przerwą w starciu z zawodnikiem Spójni kontuzji doznał Maciej Kasprzyk, który przebywał  później dłuższy czas poza placem gry w asyście pomocy medycznej. Mimo, że wyszedł na drugą to po chwili musiał zostać zmieniony  przez Macieja Pietrzeńca gdyż kontuzja uniemożliwiła mu kontynuację gry.

 

W 68 minucie po kontrze zespołu gości tracimy drugą bramkę. Po jej stracie nasza drużyna nie mając czego już bronić  kontynuowała ataki –  w kilku sytuacjach naprawdę  niewiele zabrakło do szczęścia. Mieliśmy uderzenie w poprzeczkę bramki Spójni oraz nieudaną próbę przelobowania bramkarza w sytuacji sam na sam jednak te sytuacje nie przyniosły bramki choć wynik  tego meczu był spokojnie  do odwrócenia. Spójnia konsekwentnie stawiała na obronę własnej bramki a coraz bardziej otwarte  atakowanie przez nasz zespół  bramki rywala  powodowało niebezpieczne kontry a więc  i goście mieli swoje okazje do zdobycia kolejnych bramek.  Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:2 i piłkarze Spójni mogli cieszyć się z awansu do V ligi oraz możliwości  gry w barażach o IV ligę.

 

Pozostaje nam podziękować naszym piłkarzom za zaangażowanie i sportową walkę. Gratulujemy też naszym rywalom pierwszego miejsca w tabeli  jednocześnie życząc powodzenia w barażu z Kalwarianką.

Bramka dla KS PKM Olkusz:

11 min – Wojciech Szwajcowski

KS PKM Olkusz – Spójnia Osiek – Zimnodół – Zawada 1:2 (1:1)

Skład KS PKM Olkusz:

Szatan – Majewski, Kasprzyk (47 min. Pietrzeniec), Kiczyński, Żak – Barczyk (80 min. Mrożek), Mirek, Kwinta, Smolarczyk – Tumiłowicz – Szwajcowski