Przejdź do treści

Porażka z Modlnicą

28 maja 2022 r. w ramach rozgrywek Keeza Ligi Okręgowej gościmy zespół Błękitnych Modlnica.

Błękitni to faworyt rozgrywek, wygrywający mecz za meczem, trzeba powiedzieć, że są w piłkarskim gazie.

Przystępowaliśmy do tego pojedynku z problemami kadrowymi i pomimo szybko zdobytej bramki z rzutu karnego okazało się, że dalszy przebieg meczu był dla nas wybitnie niekorzystny.

Były fragmenty równorzędnej gry lecz generalnie zespołem dyktującym warunki na boisku byli Błękitni. Wykorzystali oni swoją przewagę i wygrali okazale inkasując trzy punkty.

O meczu należy szybko zapomnieć gdyż na jego wynik miały również wpływ okoliczności od nas niezależne w postaci nieobecności kilku podstawowych zawodników wynikające z chorób, kontuzji, okoliczności osobistych czy konieczności odbycia pauzy za żółte kartki. A że w tej sytuacji zawodnicy rezerwowi i cały zespół zostali rzuceni na przysłowiową głęboką wodę to i porażkę należy przyjąć „na klatę”, kontynuować wielomiesieczną pracę i patrzeć do przodu a jest na co gdyż już w środę rozgrywamy zaległy mecz w Zielonkach.

Największy problem mieliśmy z nieobecnością zawodników z pomocy jednak na środę zapowiada się powrót dwóch podstawowych pomocników.

Sytuacja w tabeli powoduje, że nadal mamy wszystko w swoich nogach i głowach. Jesteśmy przekonani, że zespół w kolejnych meczach zagra na swoim wysokim poziomie pokazując skuteczną, mądrą i efektywną grę.



KS PKM Olkusz – Błękitni Modlnica 1:5 (1:2)

Bramki dla KS:

5 min. – Dawid Smolarczyk (rzut karny)

Skład KS PKM Olkusz:

Lorek – Majewski, Kasprzyk, Kiczyński, Żak – Barczyk, Kluczewski (62 min. Świerk), Kwinta, Smolarczyk – Pietrzeniec – Szwajcowski