Przejdź do treści

O przełamanie

4 czerwca 2022 r. w ramach rozgrywek Keeza Ligi Okręgowej udajemy się do Wolbromia na mecz z Przebojem.

Po rozstaniu z dotychczasowym trenerem Grzegorzem Jurczykiem, co miało miejsce po przegranym środowym spotkaniu z Zieleńczanką Zielonki, w meczu tym zespół prowadzi tymczasowy trener Roman Madej.

Po przegranej w Zielonkach nasza sytuacja w tabeli jest co najmniej trudna i awans ma zapewnić nam wygranie trzech pozostałych do końca sezonu meczów tak więc musimy rozpaczliwie walczyć o punkty.

Pierwsza połowa nie układa się po naszej myśli i choć mieliśmy okazje do zdobycia bramki to ich nie wykorzystaliśmy, a ponieważ nasz bramkarz nie był w stanie zatrzymać niezbyt rewelacyjnego strzału zawodnika Przeboju to przegrywaliśmy do przerwy 1:0.

Po przerwie podjęliśmy próbę gonienia wyniku jednak w 53 minucie przegrywaliśmy 2:0. Wynik ten gasił resztki tlącej się nadziei na awans i w zasadzie zamykał sezon.

Być może to spowodowało, że nasi zawodnicy postawili wszystko na jedną kartę i całkowicie zdominowali przeciwnika. Od 63 minuty po kolejnym faulu z boiska wyleciał zawodnik Przeboju i graliśmy z przewagę liczebną. Ostatecznie zdobyliśmy dwie bramki. Większych zdobyczy niestety nie było czemu przeciwdziałali zawodnicy gospodarzy wybijający trzy razy piłkę z linii bramkowej czy też poprzeczka w którą trafiła piłka po jednym z naszych strzałów.

Skoro w grze o awans utrzymywało nas jedynie zwycięstwo to remis przekreślał sprawę awansu, okazało się jednak, że pomocną dłoń wyciągnął do nas zespół Spójni Osiek, który niespodziewanie zremisował z zespołem z Przegini. Dało to naszej drużynie jeszcze jedną, już ostatnią szansę, skutecznego włączenia się w walkę o awans.

Mecz z zespołem Spójni odbędzie się na stadionie na Czarnej Górze w sobotę, 11 czerwca 2022 r. o godzinie 18.30.Niestety trzeba zauważyć skandaliczne okrzyki kierowane przez osoby z publiczności wobec składu sędziowskiego, na które nikt z gospodarzy nie reagował. 

Bramki dla KS PKM Olkusz:

70 min – Patryk Kiczyński

75 min. – Patryk Kiczyński

Przebój Wolbrom – KS PKM Olkusz 2:2 (1:0)

Skład KS PKM Olkusz:

Szatan – Majewski, Kasprzyk, Kiczyński, Żak – Barczyk (58 min. Pietrzeniec), Mirek, Kwinta, Smolarczyk – Tumiłowicz – Szwajcowski