Przejdź do treści

Kolejne sparingi – Wieczysta II i Niwy

W dniach 6 i 12 marca 2022 r. rozgrywamy kolejne dwa sparingi, którymi wchodzimy w końcowy etap przygotowań do Keeza Ligi Okręgowej, przeciwnikami są rezerwy Wieczystej Kraków oraz zespół Niwy Brudzowice.
Zespołu Wieczystej kibicom piłki nożnej przedstawiać nie trzeba a jego ambitne plany zakładają coroczny awans do kolejnych lig, aktualnie jest liderem IV ligi. Podobnie rzecz ma się z zespołem rezerw, który wyraźnie lideruje w krakowskiej A klasie jednak trzeba powiedzieć, że przyszło nam się zmagać z drużyną o potencjale IV ligowym.
Wnioski ze sparingu są dla nas zadowalające gdyż przez większość meczu graliśmy otwartą piłkę a gra była wyrównana.
Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 0:1 tracąc gola do szatni jednak w 55 minucie Filip Kwinta strzałem z około 16 metrów doprowadził do wyrównania.
W ostatnich 10 minutach tracimy trzy bramki jednak pomimo tego uznajemy sparing za istotny i pożyteczny dla zespołu.

KS PKM Olkusz – Wieczysta II Kraków 1:4 (1:1)
Strzelcy bramek dla KS:
• 55 min. Filip Kwinta

Skład KS PKM Olkusz:
Szatan – Majewski, Kasprzyk, Kiczyński, Żak –Barczyk, Mrożek, Mirek, Smolarczyk – Kwinta – Tumiłowicz

46 min. – zszedł Szatan, wszedł Lorek
60 min. – zszedł Tumiłowicz, wszedł Pietrzeniec
– zszedł Kiczyński, wszedł Świerk
70 min.:
• zszedł Mirek, wszedł Kluczewski
84 min. – zeszli Smolarczyk, Barczyk, Żak, weszli Kozera, testowany, Żaba

Skład i gole dla Wieczystej: Szewczyk x3, Suchan – za kswieczysta.com

Wieczysta II: Siryk (46 Krawczyk) – Kwiecień (60 Łazarczyk), Makuch, Porębski, Guzik (75 Palej) – Madejski, Supel (60 Niechciał), Nowicki (70 Barczuk), Czajkowski (60 Suchan), Bąk – Szewczyk

W poszukiwaniu naturalnej murawy na kolejny sparing udaliśmy się do Brudzowic na mecz z zespołem Niwy. Gospodarze to zespół występujący na co dzień w śląskiej okręgówce.
Niestety plany na ten sparing pokrzyżowała nam sytuacja zdrowotna w zespole związana z chorobami kliku zawodników lecz mimo to zdecydowaliśmy o rozegraniu meczu choć wiedzieliśmy, że nie będzie on wyznacznikiem aktualnego stanu przygotowań.
Jako zespół popełniliśmy sporo błędów, trzy z nich zakończyły się stratą bramki.

Za tydzień, jeśli sytuacja zdrowotna pozwoli, chcemy zagrać sparing będący podsumowaniem przygotowań. A za dwa tygodnie, w sobotę o godz. 19, meczem u siebie inaugurujemy wiosenną rundę sezonu 2021/22.

KS Niwy Brudzowice – KS PKM Olkusz 3:0 (1:0)

Lorek – Majewski, Kasprzyk, Świerk, Pietrzeniec – Żaba, Kluczewski, Kiczyński, Smolarczyk – Kwinta – Szwajcowski

46 min. – zszedł Lorek, wszedł Szatan
75 min. – zszedł Żaba, wszedł testowany
80 min. – zszedł Smolarczyk, wszedł Kozera