Przejdź do treści

Wyjazd do faworyta

16 października 2021 r. gramy wyjazdowy mecz w Modlnicy z zespołem Błękitnych.

Zespół Błękitnych w ubiegłym sezonie zajął w lidze drugie miejsce choć do końca walczył o awans z drużyną TS Węgrzce, a to stawia go w roli faworyta rozgrywek, tym bardziej, że przed sezonem wzmocnił się kadrowo.

Gospodarze pomimo posiadanego potencjału przed meczem zajmowali 4 miejsce i mieli w tabeli 6 punktów straty do naszej drużyny więc stawali przed szansą odrobienia strat punktowych.

Co oczywiste, nasi zawodnicy przyjechali z nastawieniem walki o zwycięstwo i emocje były gwarantowane.

Początek meczu dosyć nerwowy, każdy z zespołów chciał realizować swoją wizję gry. Nasi zawodnicy starali się grać piłką, gospodarze preferowali grę długą piłką.

W 23 minucie nasz bramkarz zadbał o dodatkowe emocje i po otrzymaniu piłki od obrońcy zamiast ją wybić to skutecznie minął zawodnika Błękitnych a drugiego, który przejął piłkę, faulował. Jako, że sytuacja miała miejsce w obrębie pola karnego to arbiter odgwizdał jedenastkę, po której przegrywaliśmy.

W 28 minucie trafiamy w słupek a 35 minuta przyniosła wyrównanie, Dawid Smolarczyk przejął piłkę, zagrał do Dawida Tumiłowicza, którego dobre dogranie w pole karne wykorzystał Wojciech Szwajcowski i mieliśmy remis, który utrzymał się do przerwy.

Druga połowa zdecydowanie bardziej otwarta, drużyny grały o zwycięstwo zapewne licząc się z możliwością straty gola i ta gra va banque ostatecznie przyniosła nam sukces. Zespół Błękitnych zdobywał teren długimi piłkami oraz ze stałych fragmentów gry i trochę zagrożenia po tym było, gdyż nie dorównywaliśmy przeciwnikowi ani wzrostem ani gabarytami fizycznymi. Pomógł nam również bramkarz swoimi pewnymi interwencjami.

Paradoksalnie w 86 minucie zdobywamy bramkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i strzale głową a strzelec bramki był o głowę niższy od stopera gospodarzy.

Podsumowując trzeba przyznać, że dzisiejszy mecz to generalnie mecz walki a zespół z Modlnicy to wymagający przeciwnik i należy się spodziewać, że będzie skutecznie zdobywał punkty w walce o awans.

Do końca rundy pozostały trzy mecze a sytuacja w tabeli wymusza na nas walkę o zwycięstwo w każdym z nich. Liczymy też na powrót zawodników kontuzjowanych i pauzujących.

Błękitni Modlnica – KS PKM Olkusz 1:2 (1:1)

Strzelcy bramek dla KS-u:

35 min. – Wojciech Szwajcowski

86 min. – Wojciech Szwajcowski

Skład KS PKM Olkusz:

Lorek – Majewski, Kasprzyk, Świerk, Pietrzeniec – Smolarczyk, Kwinta, Mirek, Tumiłowicz (89 min. Łyczak), Barczyk – Szwajcowski (87 min. Twardowski)