Przejdź do treści

Hat trick na początek

26 marca 2022 r. o godz. 19 wracamy na ligowe boiska i meczem z Promieniem Przeginia rozpoczynamy wiosenną rundę Keeza Ligi Okręgowej.

Drużyna Promienia po rundzie jesiennej zajmowała przedostatnie miejsce w ligowej tabeli jednak w przerwie zimowej dokonała zmiany trenera oraz poszerzyła kadrę zespołu. W inauguracyjnym meczu u naszych rywali nie mogło zagrać dwóch napastników tak więc teoretycznie można było spodziewać się łatwego meczu.

Jako ciekawostkę możemy zdradzić, że w przerwie zimowej byliśmy zainteresowani transferem jednego z zawodników Promienia ale miał korzystniejszą ofertę z innego klubu i do transferu nie doszło.

Przechodząc do meczu trzeba powiedzieć, że ułożył się zgodnie z oczekiwaniami i już w 13 minucie Dawid Smolarczyk, po szybkiej akcji lewą stroną, celnie dograł na 5 metr do wbiegającego Dawida Tumiłowicza, który otworzył wynik spotkania.

W 27 minucie Smolarczyk dośrodkował z rzutu rożnego i naszych zawodników wyręcza gracz zespołu z Przeginii dając nam dwubramkowe prowadzenie.

W 37 minucie po kolejnym rzucie rożnym Tumiłowicz strzela swoją drugą bramkę w meczu.

W 39 minucie po błędzie naszego obrońcy tracimy bramkę i z wynikiem 3:1 schodzimy do szatni.

Druga połowa nie przyniosła zmiany obrazu gry i toczył się on pod dyktando naszych zawodników. Po bramkach z rzutów rożnych w 54 minucie Grzegorz Barczyk zdobywa gola po mocnym uderzeniu z 20 metrów, gol ten mógł się podobać zgromadzonej publiczności.

Ostatnia bramka meczu to zarazem trzeci gol zdobyty przez Tumiłowicza, któremu dobrym dośrodkowaniem tuż po wejściu na boisko asystował Bartłomiej Mirek.

Generalnie trzeba powiedzieć, że był to średni mecz patrząc na możliwości naszych zawodników. Kolejne spotkanie zostało odwołane z powodu opadów śniegu i aktualnie oczekujemy na mecz w Zielonkach.KS PKM Olkusz – Promień Przeginia 5:1 (3:1)

Strzelcy bramek dla KS:

  • 13 min. Dawid Tumiłowicz

  • 27 min. bramka samobójcza

  • 37 min. Dawid Tumiłowicz

  • 54 min. Grzegorz Barczyk

  • 67 min. Dawid Tumiłowicz

Skład KS PKM Olkusz:

Szatan – Majewski, Kiczyński, Kasprzyk, Żak (83 min. Kluczewski) – Smolarczyk (73 min. Pietrzeniec), Mrożek (80 min. Świerk), Kwinta, Barczyk – Tumiłowicz – Szwajcowski (60 min. Mirek)