Przejdź do treści

Gminne derby w Osieku

30 października 2021 r. gramy wyjazdowy mecz w Osieku z zespołem Spójni Osiek-Zimnodół -Zawada.

Wydawało nam się, że będzie to mecz na szczycie pomiędzy liderującą Spójnią a zajmującym drugą pozycję KS-em jednak gospodarze zapowiadali mecz jako pojedynek lidera z trzecim w tabeli KS-em. Wszelkie przedmeczowe zapatrywania jak zwykle miało zweryfikować boisko na którym przez pierwsze pół godziny nasi zawodnicy prowadzili grę, budowali kolejne akcje i śmiało można stwierdzić, że byli stroną dominującą. Brakowało nam skuteczności w sytuacjach pod bramką Spójni, przykładowo w 9 minucie Patryk Kiczyński trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy a w zamieszaniach pod bramką Spójni nie udawało się umieścić piłki w bramce.

W końcowych minutach pierwszej połowy po kontrach gospodarze stworzyli sytuacje pod naszą bramką jednak bez efektów bramkowych.

Druga połowa nie zmieniła obrazu gry jednak przyniosła bramki. Pierwszą bramkę dla naszego zespołu strzelił w 53 minucie Filip Kwinta, drugiego gola w 62 minucie strzelił Kiczyński przedłużając lot piłki zmierzającej w kierunku bramki Spójni.

Przy dwubramkowym prowadzeniu nasi zawodnicy mniej angażowali się w pressing jednak gra była taktycznie poukładana. Gospodarze po rzucie rożnym trafili w poprzeczkę a kontaktową bramkę zdobyli w 85 minucie po błędzie naszego obrońcy. Po stracie gola nasi zawodnicy nie pozwolili miejscowym na stworzenie zagrożenia pod naszą bramką i mecz zakończył się naszym zwycięstwem.

W ramach podsumowania należy podkreślić, że zespoły prezentowały odmienny styl gry. Nasi zawodnicy dążą do utrzymywania się przy piłce i chcą prowadzić grę, zespół Spójni preferuje grę długą piłką. W naszej ocenie byliśmy zespołem dojrzalszym, mającym więcej z gry i zasłużenie mecz wygraliśmy awansując na pozycję lidera.

Przed nami kończący rundę jesienną mecz z zespołem z Bukowna do którego musimy podejść z należytą mobilizacją.

Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada – KS PKM Olkusz 1:2 (0:0)

Strzelcy bramek dla KS-u:

53 min. – Filip Kwinta

62 min. – Patryk Kiczyński

Skład KS PKM Olkusz:

Szatan – Majewski, Kiczyński, Kasprzyk, Żak – Barczyk, Kwinta (87 min. Świerk), Mirek, Tumiłowicz, Smolarczyk (91 min Pietrzeniec) – Szwajcowski