Przejdź do treści

Czas podsumowań

Drodzy Kibice,

obradujący wczoraj Zarząd Małopolskiego Związku Piłki Nożnej podjął w końcu decyzje dotyczące kształtu rozgrywek w sezonie 2022/2023. Wiemy zatem, że w  przyszłym sezonie zagramy w Klasie Okręgowej a V liga zachodnia będzie składać się z nieparzystej liczby 15 drużyn. W rezultacie dopiero teraz możemy w pełni podsumować zakończony piłkarski sezon 2021/2022.

Rozgrywki  na piłkarskiej murawie zamknęliśmy wygraną na wyjeździe 4:2 z zespołem Bolesław Bukowno, zajmując ostatecznie 3 miejsce w tabeli Keeza Klasy Okręgowej.  Przeprowadzane od kilku lat  głębokie zmiany organizacyjne w Klubie  sprawiły,  że jesteśmy  w tabeli o 4 miejsca wyżej  niż rok temu  gdy uplasowaliśmy się na 7 miejscu, nie wspominając o ostatnim miejscu w tabeli w momencie przerwania rozgrywek   2019/2020 z powodu Covid .

Co warte zauważenia –  grając w obecnym sezonie 2 mecze mniej niż w poprzednim zdobyliśmy aż 21 punktów  i 39 goli więcej.  Bardzo niewiele zabrakło  do pełni szczęścia ale taki jest sport. Pozostaje życzyć sobie podobnego progresu w kolejnym roku i ciężko pracować nad tym aby osiągać stawiane sobie jako Klubowi cele.

Podsumowując  sezon  chcemy przede  wszystkim podziękować Kibicom naszego Klubu za wsparcie i dopingowanie zespołowi walczącemu na boisku. Wiemy, że niezależnie od wszystkiego Piłkarze na boisku  zawsze  mogą liczyć na Wasze wsparcie. Chcemy również podkreślić rolę Sponsorów bez których wsparcia olkuski Klub nie miałby szans na  rozwój.

Zakończenie sezonu dla Klubu nie oznacza  wakacji  – już trwają intensywne  przygotowania  do kolejnych rozgrywek, tak  w obszarze organizacyjnym jak i sportowym.  Pierwszy  zespół ma nowego perspektywicznego  trenera, który już pracuje nad tym, aby KS PKM Olkusz był piłkarsko gotowy na kolejny sezon. W jakim kształcie i o jakie cele będziemy dla Was grać pokażą najbliższe tygodnie. Najważniejsze to postawić sobie ambitny ale wykonalny cel.

Nie zapominamy też o naszej Akademii, której rozwój mocno przyspieszył w zakończonym sezonie.  To był i nadal będzie jeden z kluczowych obszarów działania Klubu. Wszystko po to aby za kilka lat nasi Wychowankowie  rok po roku zasilali zespoły seniorskie, ciesząc  Was Kibiców swoją grą dla Olkusza.

Jak pamiętacie właśnie zakończony  sezon zaczynaliśmy grając w roli gospodarza poza Olkuszem. Później mogliśmy grać już u siebie ale niestety z ograniczonym dostępem Kibiców. Mamy nadzieję, że prace nad trybuną stadionu w Olkuszu zakończą się zgodnie z planem i już jesienią będziemy mieć przyjemność zaprosić Was do kibicowania KS PKM Olkusz w godnych piłkarskiego widowiska warunkach – do zobaczenia wkrótce!