Menu Boczne

 

            Około miesiąc temu w imieniu KS Olkusz wypowiedzieliśmy się na temat relacji między olkuskimi KS-em, Słowikiem oraz Srebrnymi i z perspektywy czasu oceniamy to jako działanie potrzebne. W minionym miesiącu doszło do dwóch spotkań osób reprezentujących wymienione Kluby na których porozmawialiśmy o sprawach spornych, o dotychczasowych relacjach i wydaje się, że istnieje baza do dalszego współdziałania co zostało przez strony zadeklarowane. Udawanie, że nie było problemu było gorszym rozwiązaniem niż próba jego rozwiązania.

Jako KS Olkusz do dzisiaj nie komentowaliśmy sytuacji w olkuskim futbolu wytworzonej w ostatniej dekadzie jednak wydarzenia związane z meczem drużyn Słowik Olkusz – KS Olkusz, co istotne, w kategorii dwunastolatków, muszą doprowadzić do zmiany naszej postawy. Impulsami do tej zmiany są m.in. wpis obecnej na meczu mamy jednego z naszych zawodników, wycieczki personalne w kierunku naszego trenera publikowane na facebooku Słowika czy też ogłoszona akcja OKS Słowik pt. „Łączymy nie dzielimy olkuską piłkę” w ramach której Słowik ma jednoczyć olkuską piłkę.

Szkoda straconych punktów na ciężkim terenie w samej końcówce meczu. Uważam ze z gry nie zasłużyliśmy na porażkę.

Bardzo bolesna strata dwóch punktów. Uważam że z przebiegu meczu zasłużyliśmy na zwycięstwo. Przypomnę że graliśmy z zespołem który do ostatniej kolejki poprzedniego sezonu bił się o utrzymanie w 4 lidze i głośno mówi o chęci powrotu do 4 ligi.

Na wstępie chciałbym bardzo podziękować drużynie za postawę, bo każdy dał tyle ile mógł. Zarówno w środowym pucharowym meczu jak i dzisiaj musimy radzić sobie bez 8 zawodników.